SPİRİTÜEL KOÇLUK


SPİRİTÜEL KOÇLUK

Spiritüel koçluk, sadece kariyer ya da sadece özel yaşama odaklanmaz, kişinin hayatına etki eden tüm alanları (kariyer, sağlık, aile, ilişkiler, ruhsal gelişim, fiziksel çevre v.b.) bütüncül olarak ele alır. Çünkü kişi bütün bu alanların birbiriyle etkileşimi içerisinde var olur, herhangi birindeki olumsuzluk doğal olarak diğer alanları da etkiler. Amaç, kişinin kendi benliğinden yükselen değerlerine uygun, hayata bakış açısı ile örtüşen bir yaşama adım atmasıdır.

Ne zaman spiritüel koçluk almalısınız? 

Hayatta, üstlendiğiniz toplumsal roller, aldığınız görev ve sorumluluklar çerçevesinde yaşıyor, üzerinize düşeni fazlasıyla yapıyorsunuz. Belki çok başarılısınız, çok da iyi para kazanıyorsunuz, herkes hayatınıza gıpta ile bakıyor. Fakat içinizde, bir yerlerde bir eksik olduğuna dair kuvvetli bir his var. Kaygılarınız, korkularınız zihninizi sürekli meşgul ediyor ve yaptığınız hiçbir şey sizi tam olarak tatmin etmiyor. Yaşam amacınızı sorguluyorsunuz, gerçekte ne yapmak istediğinizi bilemiyorsunuz. Sürekli oradan oraya savrulduğunuzu hissediyorsunuz. Kendinize ayıracak vaktiniz, yaşama dört elle sarılacak enerjiniz yok. İçinizde başka bir benlik olduğunu hissediyor fakat onu ortaya çıkaramıyorsunuz. Ve artık bu gidişe bir dur deme vaktinin geldiğini düşünüyorsunuz.

O halde spiritüel koçluk, kendinizi ve hayattaki yönünüzü bulmak yolunda en doğru adım olacaktır. Çünkü özünüze ulaşmak yolunda en doğru rehberliği yine özünüzden alacaksınız ve spiritüel koçluk, size özünüzle bağlantı kurmanız için rehberlik edecek.    

Spiritüel koçluk almak size ne kazandıracak?

Spiritüel koçluk, gerçek benliğinizi keşfetmenize yardımcı olacak. Kendi kişisel değerlerinizi, sınırlayıcı inanç ve korkularınızı fark etmenizi, geçmişinizle barışmanızı, yaşam amacınızı bularak hayatınızın kontrolünü elinize almanızı sağlayacak. Zihninizi olumsuz düşüncelerden ve engellerden arındıracak, fırsatları görmenizi sağlayacak. Bu şekilde kendi hayat yolunuzda cesur adımlarla ve güvenle geleceğe yürüyebileceksiniz. Kendiniz için, kendi istediğiniz hayatı tasarlayacak, daha anlamlı, daha verimli, her anının farkında olduğunuz bir hayat yaşayacak, böylece kendinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Kim olduğunuzu ve yaşam amacınızı bildiğinizde HAYAT ASLINDA ÇOK KOLAY!