HAKKIMDA


HAKKIMDAHAKKIMDAHAKKIMDA
'' Sen yolu yürümeye başladığında, yol sana görünür'' MEVLANA

1973, İstanbul doğumluyum. Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü mezunuyum.

1992 yılında atıldığım iş hayatı bir yandan devam ederken, 2011 yılında , bir psikolojik danışmanlık firması aracılığı ile İngiltere merkezli The Coaching Consultancy isimli kuruluştan aldığım sertifikalı Yaşam Koçluğu, NLP Uzmanlığı, Kurumsal Koçluk, Quantum Koçluğu  ve Eğitmenlik eğitimleri ile koçluk maceram başladı. Eğitimlerin ardından, özelikle üniversite öğrencileri ve kadınlar için yer aldığım gönüllü projeler, devamında aldığım Mindfulness, Bilinçaltı, NLP, Hipnoz ve EFT eğitimleri, çeşitli seminerler, araştırmalar, okumalar derken, 2020 yılında, 27 yıl boyunca bilfiil emek verdiğim kurumsal hayatı noktalayarak, koçluk, yazarlık ve eğitmenliği ikinci kariyer olarak benimsedim ve kariyer alanında kendi kişisel dönüşümümü tamamlamış oldum.

Halen aktif olarak Spiritüel (Holistik) Koçluk, Mindfulness Eğitmenliği, E.F.T., NLP ve Hipnoz uygulamaları ve çeşitli mecralarda yazılar yazıyorum; www.gelisimenstitusu.com eğitmenlerinden biri olarak mindfulness eğitimleri veriyorum, aynı zamanda Anadolu Güneşi Derneği üyesi ve gönüllüsüyüm. Kısacası, hem kendimi gerçekleştiriyorum, hem de insanların hayatlarına dokunmanın mutluluğunu yaşıyorum.

İlk kitabım ''Merhaba Sevgili Ruhum'', 21 Ağustos 2021 tarihinde, dünya çapında sitelerde e-kitap olarak yayımlandı. Kitabı, ilgili sayfada inceleyebilir ve orada bulacağınız linklerden ücretsiz indirebilirsiniz. 

Yaşadığım dönüşüm, hayat yolundaki son dönüşümüm değil belki de. Belki daha pek çok tepeler aşmam gerekecek. Ama ne önemi var ki? Hayat bugün demek ve önemli olan da bugün ne istediğim. Ve ben bugün tam da istediğim yerdeyim, esas olan da bu, öyle değil mi?

Evet, hayat adeta bir yelkenli... İnsanı en doğal, en savunmasız, en sade haliyle kabul etmeye ve istediği yere itirazsız götürmeye hazır. Yeter ki savaşmasın insan, yeter ki bıraksın kendini, arınsın tüm süslerinden, maskelerinden, kavgalarından. Yeter ki dansa hazır olsun güneşle, denizle, rüzgarla, ayla, balıklarla, yıldızlarla parmak uçlarında…

Hazır mısın benimle bu zor, zor olduğu kadar keyifli yolculuğa çıkmaya? Hazır mısın kendini yolda keşfetmeye? Hazır mısın yolun sana getirdiklerini içtenlikle kabul etmeye? O halde haydi hazırlan. Sadece kendini al yanına, başka bir şeye gerek yok. Düşünme nereden gideceğim, nereye varacağım diye...

Sen yola çık yeter…


Tijen ÖZER
Profesyonel Koç, Eğitmen ve Yazar