TİJEN ÖZER KİMDİR?
Tijen Özer, Kadıköy Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu, hayatında yaptığı her işe idealist ve amatör ruhla yaklaşan bir kişi. İş hayatına, 1993 yılında, henüz genç bir üniversite öğrencisi iken, uluslararası lojistik sektöründe başladı. Meraklı, öğrenmeyi, risk almayı ve hareket etmeyi seven, çalışkan kişiliği, tam 27 yıl boyunca, operasyondan başlayarak satış ve pazarlamaya uzanan, sonrasında kendisini yöneticilik, genel müdürlük ve firma sahibi olmaya kadar götüren ve çeşitli alanlarda uzmanlaşmayı sağlayan zengin bir kariyer yolculuğunda keyifle yol almasını sağladı. Bu süreç içerisinde onlarca ülkeye seyahat etti, lojistik hizmetlerini üstlendiği organizasyonlarda bizzat bulundu, çeşitli sektörleri, insanları ve kültürleri tanıma fırsatı buldu.

2011 yılında, tecrübelerini ve birikimlerini başka insanlara aktarabilme arzusu, insan psikolojisine ve davranışlarına duyduğu ilgi ile birleşti ve bir psikolojik danışmanlık firması aracılığı ile İngiltere merkezli The Coaching Consultancy isimli kuruluştan aldığı sertifikalı Yaşam Koçluğu, NLP Uzmanlığı, Kurumsal Koçluk, Quantum Koçluğu ve Eğitmenlik eğitimleri ile koçluk macerası başladı. Eğitimlerin ardından, hem gönüllü, hem profesyonel olarak çeşitli kesimlerden insanlara koçluk yaptı, üniversite öğrencileri ve kadınlar için gerçekleştirilen gönüllü koçluk ve mentorluk projelerinde yer aldı. Bilinçaltının işleyişine duyduğu ilgi nedeniyle bilgilerini derinleştirmek için aldığı Hipnoz ve E.F.T. eğitimlerini, çeşitli seminerler, araştırmalar, okumalar takip etti. 2017 yılında, yaşadığı önemli bir sağlık problemi ile birlikte, hayatının en önemli kırılım noktasına geldi ve bu dönemde Mindfulness ile tanıştı. Gerek koçluk becerileri, gerekse Mindfulness pratiklerinin sağladığı motivasyon, sabır, iç huzuru ve duygusal dayanıklılık sayesinde, bozulan sağlığını düzelterek hayatına yeniden yön verdi. Bu süreç sonunda, Mindfulness Eğitmenliği eğitimleri alarak, kariyerini tamamıyla koçluk ve eğitmenlik alanında sürdürmeye karar verdi . 2020 yılında kurumsal hayatını noktalayarak Antalya’ya yerleşti ve koçluk, eğitmenlik ve yazarlığı ikinci kariyeri olarak benimsedi.

Tijen Özer halen Antalya'da yaşıyor ve +300 saatlik koçluk deneyimine sahip bir koç olarak,  bireylere ve kurumlara Mindfulness Eğitmenliği, Yönetici Koçluğu, Mindfulness Bazlı Kariyer Koçluğu ve Mindfulness Bazlı Yaşam Koçluğu hizmetleri veriyor. Ayrıca E.F.T., NLP ve Hipnoz uygulamaları yapıyor, çeşitli mecralarda yazılar yazıyor. Online platformda (www.gelisimenstitusu.com) videolu mindfulness eğitimleri veriyor. Aynı zamanda Anadolu Güneşi Derneği üyesi ve gönüllüsü olarak üniversite öğrencisi ve yeni mezun gençlere kariyer alanında mentorluk yapıyor. Uluslararası konferanslara, etkinliklere katılıyor, dünyada koçluk alanındaki gelişmeleri, özellikle de mindfulness konusundaki uygulamaları yakından takip ediyor. Türk insanını ve kurumlarını, gelişmiş ülkelerdeki bireylerin ve kurumların yakalamış olduğu farkındalık ve etkinlik düzeyine eriştirecek çalışmalara imza atabilmeyi arzu ediyor, çalışmalarını bu amaca göre şekillendiriyor. 

Kendi ruhsal gelişimini ve hayatının dönüm noktalarında yaptığı seçimlerle, bu seçimlerin sonuçlarını paylaştığı ilk kitabı ''Merhaba Sevgili Ruhum'', 21 Ağustos 2021 tarihinde, dünya çapında sitelerde e-kitap olarak yayımlandı, çeşitli konularda yazmaya devam ediyor.