EFT


EFT

Duygu ve düşüncelerimiz, bedenimiz ve sağlığımız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Olumsuz duygular ve düşünceler, bedenimizin hassas bölgelerinde sıkışmalara ve blokajlara neden olarak enerji akışını bozar ve çeşitli hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar. Sağlıklı çalışan bir beden her türlü olumsuzluğu bertaraf edebilirken, yoğun stres, üzüntü, kaygı ya da öfke altındaki bir beden günden güne direncini yitirir ve dış etkenlere açık hale gelir.

EFT, duygusal deneyimlerimizin yarattığı duygu ve düşünceleri tanımlamamıza ve dönüştürmemize,  böylece, bilinçli bir şekilde olumsuz duygu ve düşüncelerimizin üzerimizdeki etkilerini fark ederek bertaraf etmemize yardımcı olur. Fiziksel bedenimiz dengeye geldikçe duygu ve düşüncelerimiz de netleşir ve olumsuz duyguların üzerimizdeki etkisi hafifler. Kişiler, sadece birkaç tur EFT yaptıktan sonra bile, genelde bir rahatlama ve hafifleme hissettiklerini, daha rahat nefes alabildiklerini, daha net ve olumlu bir görüş açısı geliştirdiklerini ve düşüncelerinin olumlu yönde değiştiğini ifade ederler. EFT sayesinde, bedenin bilgeliği aktive edilir ve kendi kendini onararak sağlığını koruması sağlanır.

EFT, özellikle stres yönetiminde ve stresin yol açtığı fiziksel rahatsızlıkların giderilmesinde çok etkilidir. Stres altındayken salgılanan adrenalin ve kortizol hormonları,  beynin savaş-kaç mekanizmasını tetikler. EFT, yapılan vuruşlarla beyne sinyal göndererek amigdalayı sakinleştirir ve hormonları düzenleyerek stresin azaltılmasını sağlar. Bir yandan da sorunun sözlü olarak dile getirilmesi, kişinin kabule geçmesini, dolayısıyla iyileşmeye hazır olmasını sağlar.

Gerek duygusal, gerek fiziksel, gerekse zihinsel dengenizi sağlamak ve korumak için rahatlıkla kullanabileceğiniz bu yöntemi bir uzmanla birlikte deneyimlemek ve öğrenmek isterseniz lütfen arayın:

0533 257 15 06 / tijenozercoaching@gmail.com