''IŞIK, KARANLIKTA KALMAK İSTEYEN BİR İNSAN İÇİN ÇOK ACI VERİCİDİR.'' Eckhart TOLLE 

Her birimiz, doğduğumuz andan itibaren, var olabilmek ve çevremiz tarafından kabul görebilmek için çeşitli beceriler geliştiririz. Bazen eleştiriliriz, bazen takdir görürüz. Bu şekilde kendimizi şekillendirmeye, toplum içinde itibar görecek seviyeye gelmeye, toplum için doğru ve iyi olan şeyleri gerçekleştirmeye çalışırız. 

Bunları yaparken, genellikle, kim olduğumuzu ve ne istediğimizi göz ardı ederiz. Kendi isteklerimizin değil, çevremizdeki insanların beklentilerinin daha önemli olduğunu düşünürüz. Böyle davranarak içimizdeki potansiyeli baskıladığımızı, çok iyi bir erik olabilecekken, vasat bir muz olmaya çabaladığımızı görmeyiz. Kendimizi zorlarız, yeteneklerimizi yok sayarız, bizi diğerlerinden farklı kılan özelliklerimizi görmeyiz. 

Oysaki insan, ancak kendisi olabildiğinde ve kendi hayatını yaşayabildiğinde kendini gerçekleştirebilir. Başkalarının hayatını yaşayan insanlar, kendileri ile büyük bir çatışmaya girer, er ya da geç kendi yollarını aramaya başlar. Bu da, hayatın çeşitli evrelerinde kısır döngülerle birlikte mutsuzluğu, iç huzursuzluğunu ve tatminsizliği getirir. 

Mindfulness bazlı kariyer koçluğu, üniversite öğrencisi ya da yeni mezun gençlere, kendilerini tanıyabilmeleri, kendi özlerinden gelen yaşam enerjisini hayatlarına dahil ederek, kariyerlerinde bir yol haritası çizebilmeleri yolunda rehberlik eder. Çeşitli mindfulness pratikleri ve meditasyonları ile, öz farkındalıklarını geliştirir, duygusal dayanıklılıklarını güçlendirir, böylece zorlukların üstesinden kolayca gelebilmeleri için gereken araçları onlara sunar. 

Kendini tanıyan, geçmişiyle barışık, kendi isteklerinin farkında olan ve çevresiyle uyumlu ilişkiler kuran insan, hayat yolunda kolayca ilerler, hayatı bir oyun gibi yaşar. Hayatını kendi elleriyle tasarlayabilmenin ve yönetebilmenin keyfini hisseder. 

Siz de kendinizle tanışmaya ve kendi yolunuzda ilerlemeye hazırsanız, detaylı bilgi için lütfen arayınız.