HOLİSTİK (BÜTÜNCÜL) YAŞAM KOÇLUĞU


HOLİSTİK (BÜTÜNCÜL) YAŞAM  KOÇLUĞU

Holistik Yaşam Koçluğu, esas olarak, BEDEN-ZİHİN-RUH dengesi üzerinde çalışır, kişinin her alanda dengeli bir yaşama sahip olmasını önemser. Bu sebeple, sadece kariyer ya da sadece özel yaşama odaklanmaz, kişinin hayatına etki eden tüm alanları (kariyer, sağlık, aile, ilişkiler, ruhsal gelişim, fiziksel çevre v.b.) bütüncül olarak ele alır. Çünkü kişi bütün bu alanların birbiriyle etkileşimi içerisinde var olur, herhangi birindeki olumsuzluk doğal olarak diğer alanları da etkiler. Amaç, kişinin kendi benliğinden yükselen değerlere uygun, hayata bakış açısı ile örtüşen bir yaşama adım atmasıdır.

Ne zaman Holistik Yaşam Koçluğu almalısınız? 

Hayatta, üstlendiğiniz toplumsal roller, aldığınız görev ve sorumluluklar çerçevesinde yaşıyor, çok çalışıyor, üzerinize düşeni fazlasıyla yapıyorsunuz. Ama bir türlü istediğiniz noktaya ulaşamıyorsunuz. Hep bir engel çıkıyor ve sizi yolunuzdan döndürüyor. Kendinizden bir türlü emin olamıyorsunuz, kim olduğunuzu, ne yapmak istediğinizi bilemiyorsunuz. Ya da tam tersi, hayatta başarılısınız,  güzel bir aileniz var, iyi para kazanıyorsunuz, herkes hayatınıza gıpta ile bakıyor. Fakat içinizde, bir yerlerde bir eksik olduğuna dair kuvvetli bir his var. Kaygılarınız, korkularınız zihninizi sürekli meşgul ediyor ve yaptığınız hiçbir şey sizi tam olarak tatmin etmiyor. Yaşam amacınızı sorguluyorsunuz, gerçekte ne yapmak istediğinizi bilemiyorsunuz. Sürekli oradan oraya savrulduğunuzu hissediyorsunuz. Kendinize ayıracak vaktiniz, yaşama dört elle sarılacak enerjiniz yok. İçinizde başka bir benlik olduğunu hissediyor fakat onu ortaya çıkaramıyorsunuz. Ve artık bu gidişe bir dur deme vaktinin geldiğini düşünüyorsunuz.

İşte bu durumlarda Holistik Yaşam Koçluğu almak, kendinizi ve hayattaki yönünüzü bulmak yolunda doğru bir adım olacaktır. Çünkü özünüze ulaşmak yolunda en doğru rehberliği yine kendi özünüzden alacaksınız ve Holistik Yaşam Koçluğu, size özünüzle bağlantı kurmanız için rehberlik edecek.    

Holistik Yaşam Koçluğu almak size ne kazandıracak?

Holistik Yaşam Koçluğu,  öncelikle, içinde bunaldığınız kısır döngülerden, sürekli kendinizi ve hayatı sorgulama halinden, tatminsizlik ve mutsuzluk duygularından kurtulmanıza yardımcı olacak. Kendi kişisel değerlerinizi, sınırlayıcı inanç ve korkularınızı fark etmenizi, geçmişinizle barışmanızı, yaşam amacınızı bularak hayatınızın kontrolünü elinize almanızı sağlayacak. Zihninizi olumsuz düşüncelerden ve engellerden arındıracak, böylece önünüze çıkan fırsatları görebilir hale geleceksiniz. Bu şekilde cesur adımlar atabilecek,  geleceğe güvenle bakabileceksiniz. Kendi benliğinizi keşfedecek, kendiniz için, kendi istediğiniz hayatı tasarlayacak, daha anlamlı, daha verimli, her anının farkında olduğunuz bir hayat yaşayacak, böylece kendinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Kim olduğunuzu ve yaşam amacınızı bilecek, KENDİ IŞIĞINIZI YAKACAK, kendi hayat yolunuzda emin adımlarla ve güvenle yürüyeceksiniz.